Home / ورزشی / بارسا و اتلتیکو پرهزینه تر از رئال‌مادرید در ۴ سال اخیر

بارسا و اتلتیکو پرهزینه تر از رئال‌مادرید در ۴ سال اخیر

طرفداری/ در سال های اخیر رئال مادرید در مقایسه با رقبای اصلی خود در لالیگا، هزینه کمتری در نقل و انتقالات داشته است و این مورد می تواند یکی از عوامل عملکرد ضعیف آن ها در این فصل باشد.
یک از عوامل مهم پیشرفت تیم ها، میزان پولی است که آن ها در نقل و انتقالات خرج می کنند.
به گزارش AS، میزان هزینه انجام شده توسط قوهای سپید مادرید نسبت به دو حریف اصلی آن ها در لالیگا در سال های اخیر کمتر بوده است. از تابستان ۲۰۱۴، فلورنتینو پرز ۴۳۸.۷ میلیون یورو صرف خرید بازیکن کرده است، در حالی که در مدت مشابه، این رقم برای بارسلونا ۸۷۲.۶ میلیون یورو و برای اتلتیکو مادرید ۵۶۷.۹ میلیون یورو بوده است. به عبارت دیگر در چهار سال اخیر، رئال مادرید در مقایسه با آبی اناری ها، ۴۳۳.۹میلیون یورو و در مقایسه با همشهری خود، ۱۲۹.۲ میلیون یورو کمتر در زمینه خرید بازیکنان خرج کرده است.
باید این نکته را هم در نظر گرفت که در این مدت، اتلتیکو مادرید یک استادیوم جدید ساخته است. موضوعی که بر روی پرز نیز تاثیر گذاشته و او می خواهد ۶۰۰ میلیون یورو در این زمینه هزینه کند.
خولن لوپتگی، سرمربی اخراج شده باشگاه نیز در ابتدای فصل کار را با بازیکنان موجود رئال آغاز کرد و خرید مهمی برای پر کردن جای خالی په په، موراتا، خامس رودریگس، کواچیچ و رونالدو انجام نشد. امضای قرارداد با گرت بیل در سال ۲۰۱۳، آخرین خرید بزرگ پرز محسوب می شود. در تابستان ۲۰۱۷، پرز برای خرید کیلیان ام باپه به مبلغ ۱۸۰ میلیون یورو اقدام نکرد و اکنون برای خرید او باید هزینه دو برابر آن موقع را پرداخت کند. خرید وینیسیوس جونیور با مبلغ ۴۵ میلیون یورو، گران ترین خرید لوس بلانکوس در چهار فصل اخیر محسوب می شود و باشگاه می داند که او هنوز یک بایکن جوان به حساب می آید.

About firstclass

Check Also

آمار مثبت وینفرد شفر با استقلال در رقابت‌های جام‌حذفی

مهر/ استقلال در حالی باید در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی با سایپا دیدار …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *